ÖZGEÇMİŞ

Doç.Dr. Ufuk Güney Özer

1966 yılında Ankara'da doğdum.
İlkokula ABD'de başlayıp, Ankara'da devam edip Adana'da bitirdim. Lise eğitimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamladım. 1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldum.
1991-1995 yılları arasında Ankara'nın çeşitli merkez ve ilçelerinde pratisyen hekim olarak çalıştım. 1995 yılında İstanbul Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Aile Hekimliği Uzmanlık eğitimine başlayıp, 1999 yılında Aile Hekimliği Uzmanı oldum. Üçer ay süre ile Göynük Devlet Hastanesi'nde ve Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Medikososyal biriminde uzman doktor olarak görev yaptım.
2000 yılı mayıs ayında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı'nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladım.
2002 yılında Tel-Aviv Üniversitesi Ichilov Hastanesi Geriatri Kliniği'nde üç ay süren bir eğitim gördüm.
2007 yılında T.C. Üniversitelerarası Kurulu tarafından düzenlenen sınav ve değerlendirme sonucunda Aile Hekimliği Doçenti oldum.
2000-2009 yıllarında Çukurova ve Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversiteleri Tıp Fakülteleri Aile Hekimliği Anabilim Dalları'nda öğretim üyesi olarak görev yaptım.
2010-2014 yılları arasında Anadolu Sağlık Merkezi Kemik İliği Nakli Kliniği kuruluşu sürecinde, hekim eğitimi ve hasta bakımı alanları dahil olmak üzere fiilen çalıştım.
2014 yılından beri serbest hekim, eğitmen ve danışman olarak çalışmaktayım.
Gerek tıp eğitiminde gerekse hasta yaklaşımında bütüncül, sistemik ve kişi odaklı yaklaşıma inanıyorum.
Bilimsel tıp eğitiminin yanı sıra, 1991 yılından başlayarak çeşitli dernek ve kuruluşların kişisel gelişim, spiritüel farkındalık, meditasyon, mitoloji, astroloji ve semboloji gibi alanlarda düzenlemiş olduğu seminer ve eğitim toplantılarına katıldım. Horst H. Günther ve Reiki Alliance ile Reiki 1 ve 2. Seviye eğitimlerini tamamladım.
Isparta Üniversitesi ve PETAD işbirliği ile düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini aldım.
2014 yılında Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nde Alman Sistem Dizimleri Derneği (DGfS) tarafından onaylı ve Avrupa Psikoterapi Derneği (EAP) standartları yöntem ve esaslarına göre yapılandırılmış Sistem ve Aile Dizimleri Terapisi temel ve ileri düzey eğitimlerini bitirerek akredite Aile ve Sistem Dizimleri Uzman Uygulayıcısı oldum.
Stephan Hausner, Prof. Beaumont Hunter ve Dr. Dimitris Stavropouls ile uygulamalı Hastalık ve Arketipsel Dizim çalışmalarına katıldım.
CİSED ile Cinsel Terapi Eğitimlerini tamamladım.
Üsküdar Üniversitesi’inden Tıbbi Hipnoz eğitimi aldım.
Psikonet Uluslararası Şema Terapi Sertifikasyon eğitimini tamamladım.
Humanite Tıp Merkezi Psiko-Onkoloji eğitimine katıldım.
Uluslararası ortamlarda Mindfullness, Mindfullness ile Travma ve Yas Danışmanlığı, EFT enerji psikolojisi eğitimlerini aldım.
Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı onaylı ve Avrupa Homeopati Derneği akredite Homeopati eğitimini tamamladım.
Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini tamamladım.

Yıllar içerisinde eğitimini aldığım farklı teknikleri hekimlik pratiğine entegre ederek, bilimsel ve bütüncül bir yaklaşımla kişi ve aile odaklı hastalık ve sağlık yönetimi, aile danışmanlığı ve homeopati alanlarında çalışmalarımı sürdürmekteyim.